Jak zadbać o auto po stłuczce? Naprawy blacharskie Kraków

Jak zadbać o auto po stłuczce? Naprawy blacharskie Kraków

Bez względu na Twój styl jazdy, kolizje czy stłuczki mogą zdarzyć się w najmniej oczekiwanych momentach. Po stłuczce warto zadbać o odpowiednią naprawę pojazdu, zwłaszcza jeśli wymaga on działań blacharskich. Jak wybrać dobrego blacharza i zadbać o auto po stłuczce?

Wybór odpowiedniego specjalisty blacharstwa

Wybór odpowiedniego warsztatu jest kluczowy dla jakości i trwałości napraw blacharskich Kraków. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby wybrać dobrze:

- Poszukaj rekomendacji wśród rodziny i znajomych. Opinie od osób, które znasz są najbardziej wymierne i godne zaufania. Trzeba znaleźć wartościowe źródło informacji, bo zdarza się, że opinie online są nieco przekłamane.
- Sprawdź certyfikacje i gwarancję - zapytaj o licencje, certyfikaty lub akredytacje, które potwierdzają profesjonalizm i kompetencje pracowników. Oprócz doświadczenia i umiejętności, ważna jest także gwarancja na wykonane usługi. Dobra gwarancja daje pewność, że warsztat jest pewny jakości swoich prac. 
- Porównaj ceny - często to one determinują wybory. Warto znać wycenę kilku warsztatów. Jednak nie wybieraj najtańszej oferty bez zastanowienia - często ?tanio? nie znaczy ?dobrze?. Skup się na stosunku jakości do ceny, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednią jakość za rozsądną cenę. 

Ustal zakres koniecznych prac

Warsztat wybrany, można więc oddać samochód w ręce profesjonalistów. Pamiętaj, że kilka informacji od Ciebie może przyspieszyć pracę. Kluczowe są okoliczności powstania uszkodzenia - nieco inaczej wygląda naprawa samochodu po kolizji drogowej, a inaczej po niegroźnym otarciu na parkingu. W pierwszym przypadku konieczna będzie także wizyta w warsztacie samochodowym - kontrola stanu pojazdu po kolizji jest konieczna. Często uszkodzenia sięgają nieco głębiej niż blacha i mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka. 

Zakres napraw blacharskich

W momencie zderzenia z przeszkodą przy dużej prędkości lub wypadnięcia z drogi, nadwozie samochodu może zostać bardzo zniekształcone i zdeformowane. W takim wypadku warto oddać auto do blacharza, który oceni, czy naprawa jest możliwa i opłacalna. Do napraw blacharskich zalicza się:

- przywrócenie naruszonej geometrii nadwozia,
- prostowanie, dopasowywanie i spawanie elementów,
- szpachlowanie, wyrównywanie i polerowanie elementów,
- gruntowny remont, zgrzewanie plastikowych elementów. 

W ramach usług blacharz może wykonać remont dachu, maski, pokrywy bagażnika, drzwi lub podłogi. Czasami renowacja niektórych części nie będzie możliwa i wówczas będzie trzeba je wymienić na nowe. Najczęściej obowiązkowej wymianie podlegają progi, błotniki i zderzaki. 

Dodatkowe usługi po wykonaniu napraw blacharskich

Powłoka lakiernicza w samochodzie osobowym pełni funkcję ochronną. Jeśli powierzchnia lakieru zostanie uszkodzona, to lepiej zlecić jej naprawę fachowcom. Po stłuczce należy zadbać o kilka dodatkowych kroków, aby kompleksowo zadbać o samochód. Co zrobić?

- Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela - może on wymagać przeprowadzenia oględzin pojazdu lub skierować samochód do wskazanego przez siebie warsztatu blacharskiego. 
- Śledzenie ewentualnych objawów uszkodzeń - warto obserwować ewentualne objawy uszkodzeń, np. nieprawidłowe działanie drzwi, okien czy innych elementów nadwozia. Zauważając jakiekolwiek problemy, warto od razu zgłosić to do warsztatu blacharskiego. 
- Zabezpieczenie przed korozją jest kluczowe po naprawie blachy. Uszkodzone elementy są bardziej podatne na powstanie rdzawego nalotu, dlatego ważne jest, aby zastosować preparaty antykorozyjne lub powłoki ceramiczne - ich nałożenie można zlecić do lakiernictwa samochodowego lub studio car detailingu.

Usługi serwisu samochodowego Hardek

Poznaj usługi Hardek Car Serwis i skorzystaj z profesjonalnych napraw blacharskich. Nasz zespół zadba o Twój samochód dzięki innowacyjnej technologii i wytrzymałym materiałom, aby przywrócić mu pierwotny wygląd. Umów się na wizytę!