Jak długo trwa naprawa blacharska?

Jak długo trwa naprawa blacharska?.Kompleksowe naprawy mechaniczne i lakierniczo-blacharskie to duże wyzwanie. Gdy postój w serwisie to konieczność, warto skorzystać z doświadczonego usługodawcy.

Uszkodzenia karoserii mogą powstać zarówno w czasie kolizji drogowej, jak i codziennej eksploatacji - każdemu może się przytrafić otarcie o słupek lub zarysowanie kluczykiem. Niezależnie od przyczyny uszkodzeń konieczne okazują się naprawy blacharskie. Mało kto chciałby zostawić samochód u specjalisty na długi czas ? to środek transportu niezbędny chociażby do dostania się do pracy. Mimo wszelkich starań specjalistów, by samochód wrócił jak najszybciej do właściciela, nie wszystkie prace można wykonać ekspresowo. Stąd pytanie, jak długo może potrwać realizacja zlecenia?


Typ uszkodzeń, a złożoność prac

Podstawą do oszacowania, jak długo potrwa naprawa blacharska, jest określenie typu i skali uszkodzeń. Oczywiste jest, że mniej nakładu pracy wymaga niwelacja drobnych zarysowań niż poprawienie stanu karoserii po kolizji drogowej - w tym przypadku czasochłonny może okazać się nie tylko proces naprawy, ale także dostarczenie części samochodowych do warsztatu. 


W przypadku nieskomplikowanych napraw, np. rys i wgnieceń, reperacja może trwać około 4-5 dni. W tym czasie wykonuje się następujące czynności:

 - Identyfikacja wszystkich szkód
 - Usunięcie uszkodzeń
 - Wymiana części (gdy korzystamy z kompleksowych usług warsztatu mechaniczno-lakierniczego)
 - Lakierowanie
 - Utwardzanie termiczne
 - Kontrola jakości

Pojazdy powypadkowe spędzą w warsztacie nieco więcej czasu - muszą być odpowiednio zdiagnozowane. Z uwagi na rozległość uszkodzeń, ich niwelacja jest złożonym procesem. Poszczególne czynności trwają od 1 dnia do nawet 2 tygodni:

 - Wykonanie pomiarów, korekta ramy - 1 dzień,
 - Odnowienie jednej pary drzwi - 4-5 dni, zaś dwóch - 6-7 dni. Czas naprawy wydłuża się wraz z ilością naprawianych elementów. 
 - Lakierowanie całego nadwozia zajmuje około dwóch tygodni.

Wymiana części

Dłuższy postój w warsztacie samochodowym jest spowodowany koniecznością sprowadzenia części - w przypadku samochodów po kolizjach drogowych. Komponenty nie zawsze są dostępne od ręki - jest to zależne w dużej mierze od marki, modelu i rocznika pojazdu. Najczęściej dostarczenie części zajmuje jeden lub dwa dni, jednak nie jest to reguła. Niekiedy musimy czekać na rozpoczęcie serwisu mechanicznego nawet kilkanaście dni. Dotyczy to samochodów zabytkowych lub rzadko występujących w Polsce. 

Naprawy blacharskie Kraków - konieczność czy wybór?

Drobne wgniecenia czy zadrapania z pewnością obniżają estetykę samochodu niezależnie, czy mamy wiekowy klasyk motoryzacji, czy kilkuletni model, który na pierwszy rzut oka wydaje się nie mieć wad. Zabiegi kosmetyczne pozwolą skutecznie pozbyć się mankamentów i odświeżyć wygląd pojazdu, bez konieczności głębokiej ingerencji w struktury karoserii. 


Warsztat świadczący usługi z zakresu mechaniki i serwisu lakierniczo-blacharskiego to pierwsze miejsce, w jakie powinien się udać właściciel pokolizyjnego samochodu. Kompleksowe działanie usprawni wykonanie złożonych napraw, bez konieczności szukania innego wykonawcy usług. W serwisie Skody Kraków wykonasz całościową naprawę i pielęgnację. Ponad trzydziestoletnia obecność na rynku i doświadczeni fachowcy, to gwarancja efektywnych napraw i bezpiecznego powrotu na szosę.