Naprawy blacharskie w Krakowie

Naprawy blacharskie w Krakowie.Jak zadbać o samochód po stłuczce?

Ustal zakres niezbędnych prac

W wyniku stłuczki uszkodzonych może zostać kilka elementów naraz. Czasami kierowcy decydują się na naprawę tylko tych fragmentów wgniecionej blachy, które są bardzo widoczne lub, które uniemożliwiają użytkowanie samochodu. Jednak w miejscu drobnych rys, ubytków i odkształceń może z czasem powstać niebezpieczna i nieestetyczna korozja. Dlatego naprawy blacharskie w Krakowie powinny obejmować wszystkie części, które ucierpiały podczas zderzenia z drugim samochodem lub innym obiektem. Doświadczony mechanik sprawnie wyprofiluje wskazane elementy i zabezpieczy je przed pojawieniem się rdzy. W efekcie nadwozie będzie wyglądało jak nowe, a klient zyska pewność, że karoseria dobrze mu posłuży przez wiele lat.

Naprawy blacharskie nadwozia - co można do nich zaliczyć?

Jeśli samochód zderzy się z przeszkodą przy dużej prędkości lub wypadnie z drogi, to jego nadwozie może zostać bardzo zniekształcone i zdeformowane. W takim wypadku warto oddać auto do blacharza, który oceni, czy naprawa karoserii jest jeszcze możliwa i przede wszystkim, czy będzie opłacalna. Warsztat samochodowy może zaproponować klientom takie usługi jak:

- przywrócenie naruszonej geometrii nadwozia
- prostowanie, dopasowywanie i spawanie elementów
- szpachlowanie, wyrównywanie i polerowanie elementów
- gruntowny remont, zgrzewanie plastikowych elementów

W ramach naprawy blacharz może wykonać remont dachu, maski, pokrywy bagażnika, drzwi lub podłogi. Renowacja niektórych części nie będzie możliwa i wówczas trzeba je wymienić na nowe. Najczęściej obowiązkowej wymianie podlegają progi, błotniki i zderzaki. Usługa blacharska może obejmować także wymianę podłużnic, a do przeprowadzenia bardziej skomplikowanych czynności mechanicy używają podnośnika i specjalistycznych narzędzi.

Naprawy lakiernicze - co warto o nich wiedzieć?

Powłoka lakiernicza w samochodzie osobowym ma nie tylko ładnie wyglądać, ale powinna także pełnić funkcję ochronną. Jeśli powierzchnia lakieru zostanie uszkodzona, to lepiej zlecić jej naprawę fachowcom, którzy najpierw usuną starą warstwę, a następnie nałożą nową i zadbają o to, aby miała prawidłową grubość. Naprawy lakiernicze w Krakowie wykonują doświadczeni specjaliści, którzy operują dobrej jakości pistoletami lakierniczymi i wiedzą, jak dobrać odpowiedni kolor do danego modelu samochodu. Poza tym to ważne, aby mechanik właściwie zabezpieczył pozostałe części pojazdu i miał na sobie strój, który go ochroni przed toksycznymi oparami. Po zrealizowaniu usługi świeżo nałożony lakier powinien zostać pokryty powłoką ceramiczną lub innym preparatem zabezpieczającym, dzięki któremu karoseria nie ulegnie zarysowaniu.

Każdy samochód po stłuczce musi zostać skrupulatnie sprawdzony przez wykwalifikowanych mechaników. Naprawy blacharskie i lakiernicze mogą szybko przywrócić karoserii dawny stan i sprawią, że właściciel jeszcze długo będzie mógł bezpiecznie korzystać ze swojego pojazdu. Dlatego warto wybrać zaufany warsztat samochodowy, gdzie pracują mechanicy, którzy wiedzą, jak przeprowadzić nawet bardzo wymagające naprawy.