Sprzęt specjalistyczny do napraw blacharskich Hardek Car Serwis - cz. 1

Sprzęt specjalistyczny do napraw blacharskich Hardek Car Serwis - cz. 1.

Rama naprawcza z pomiarem elektronicznym 

Ważnym elementem wyposażenia warsztatu samochodowego jest rama naprawcza. Pozwala ona naprawić pojazd szybko i profesjonalnie. Ramy wykorzystuje się do naprawy wgnieceń i uszkodzeń karoserii, dzięki nim samochód odzyskuje swój pierwotny kształt. Większość tych stacji naprawczych wyposażona jest w podnośniki ułatwiające ustawienie samochodu we właściwej pozycji. Konstrukcja ramy naprawczej wymaga użycia docera (słupa naprawczego), który podpina się do niej i podciąga elementy karoserii. Docery rozciągają wgniecione elementy przywracając im w ten sposób pierwotne kształty.

Ramy naprawcze występują w różnych wersjach: 

- uniwersalne mobilne
Uniwersalne ramy naprawcze są urządzeniami jezdnymi. Mają możliwość swobodnego przemieszczania, zarówno bez zamocowanego samochodu jak i z nim.  

- uniwersalne z podnośnikiem
Urządzenia zintegrowane z podnośnikiem występują najczęściej w formie ramy na podnośniku nożycowym. Rama osadzona jest w zagłębieniu posadzki warsztatu. Jest to rozwiązanie, które skraca czas potrzebny na montaż i demontaż pojazdu na ramie.

- modułowe
Są to urządzenia jezdne lub stacjonarne, które mocuje się na podnośniku. Zwykle modułowa rama naprawcza składa się z: ramy nośnej, wieży ciągnącej z zestawem hydraulicznym, belek mocujących imadła progowe do ramy naprawczej, imadeł progowych, zestawów końcówek wzorcowych stałych lub regulowanych oraz pośrednich elementów mocujących.

- stacjonarne z kratownicą
Posiadają kratownicę osadzoną trwale w posadzce warsztatu, do której mocuje się oprzyrządowanie naprawcze. Występują w wielu rodzajach np. z zestawem hydraulicznych rozpieraczy siłownikowych lub wież ciągnących. 

Zgrzewarka inwertorowa

Urządzenie umożliwia zgrzewanie różnych gatunków stali (zwykłych, utwardzonych,  borowych) o wysokiej wytrzymałości i odporności na wysokie temperatury. Ułatwia serwisowi blacharskiemu badziej profesjonalną i sprawną pracę. Zgrzewarka  służy do wykonywania wysokiej jakości spoin.

Składa się z bezpiecznych komponentów, ma zredukowane wymiary i duże siły docisku elektrod. Dzięki żyroskopowemu zawieszeniu, można manewrować nią w każdym kierunku. Długi regulowany skok roboczy pozwala na zgrzewanie trudno dostępnych miejsc. Wyposażona jest w chromowany cylinder o dużej wytrzymałości. W otoczeniu zgrzewarki nie pojawia się szkodliwa mgła olejowa, ponieważ zapobiega temu bezsmarowy obwód pneumatyczny. Uchwyt sterujący umożliwia wybór dwóch programów zgrzewania: otwarcie podwójnego skoku oraz samego nacisku. Przycisk awaryjny zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem.

Zalety zgrzewarek inwertorowych:

- wzrost współczynnika mocy, przez co zmniejsza się pobór prądu z sieci zasilającej
- zredukowane gabaryty zgrzewarki przy zachowaniu dużych prądów zgrzewania
- skrócony czas zgrzewania 
- prąd zgrzewania dostarczany w sposób ciągły i bez strat wynikających z wymiarów obwodu zgrzewania.

Przyrząd do pomiaru geometrii kół pojazdu w Hardek Car Servis w Krakowie

Układ kierowniczy należy do najważniejszych części auta. Ma ważny wpływ na  precyzję prowadzenia i bezpieczeństwo jazdy. W Hardek Car Serwis można wykonać pomiar i ustawienie geometrii zawieszenia w samochodzie. Dlatego ważne jest, aby ustawienie geometrii wszystkich kół w pojeździe było prawidłowe. Układ kierowniczy ma nadane przez producenta pojazdu konkretne wartości parametrów, które muszą być kontrolowane, by zapewnić właściwą kierowalność pojazdu. Sprawdzenie poprawności ustawienia geometrii kół i osi pojazdów polega na zastosowaniu wypoziomowanego i płaskiego stanowiska kanałowego oraz specjalistycznego urządzenia kontrolno-pomiarowego. Najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne przyrządów do pomiaru i kontroli geometrii ustawienia kół i osi pojazdów pracują w tzw. systemie 3D. Nie posiadają one głowic aktywnych, które mogą być narażone na rozkalibrowanie. Mają za to tzw. głowice pasywne, bez czujników i elementów elektronicznych. Są całkowicie odporne na warunki otoczenia i nie wymagają kalibracji z powodu wystąpienia ewentualnego uderzenia ich lub upadku. Wyposażone są w specjalistyczne kamery o bardzo dużej rozdzielczości obrazu, umieszczone na dwóch słupach pionowych lub krzyżu stanowiska pomiarowego. Niektóre urządzenia mają cztery kamery, po jednej dla każdego koła. Jednak te nowsze posiadają już tylko dwie - szerokokątne, obejmujące zakresem widzenia oba koła każdej ze stron pojazdu. Wokół każdej kamery znajdują się diody wysyłające promieniowania światła podczerwonego oświetlające głowice refleksyjne. Promieniowanie podczerwone z diod odbijane jest przez tarcze refleksyjne kierunku kamer. Przy wykorzystaniu tych urządzeń można uzyskać dokładność 1mm na długości 6m przy odczycie obrazu przez kamery. Dzięki zastosowanym algorytmom obliczeniowym przyrząd oblicza kąty pochylenia tarczy założonej na zacisku osadzonym na kole, czyli parametrów geometrii ustawienia kół i osi badanego pojazdu. Hardek Car Serwis Kraków posiada najnowocześniejsze urządzenia, dzięki którym Twój samochód będzie stabilny i bezpieczny, a prowadzenie go będzie przyjemnością.

Stacja do obsługi klimatyzacji 

Hardek Car Serwis Kraków kompleksowo zajmuje się serwisem klimatyzacji w samochodzie. Do zadań serwisu należy m.in. sprawdzanie szczelności klimatyzacji, uzupełnianie czynnika w układzie klimatyzacji (R134A oraz R1234YF), czyszczenie i dezynfekcja układu klimatyzacji systemem TUNAP.

Usługa polega na usunięciu nieprzyjemnych zapachów z układu klimatyzacji.  Ciecz czyszcząca wtryskiwana jest  pod ciśnieniem na parownik przez specjalny pistolet z sondą. Następnie parownik poddaje się dokładnemu płukaniu, a powierzchnia czołowa zostaje oczyszczona i zdezynfekowana. Dzięki preparatom czyszczącym TUNAP bakterie, grzyby i mikroorganizmy zostają wyeliminowane.